top of page

Başkent Üniversitesi BiyoTek Teknoloji Geliştirme Merkezi

Girişimcilik Zirvesi ve Çalıştayı

biyotek_logo.png
baskent_universitesi_logo.png
kosgeb_logo.png

Ürün geliştirmeden ticarileşmeye, Devlet Desteklerinden yatırım alma süreçlerine kadar, girişimcilerin yolculuklarını, deneyimlerini dinleyeceğimiz, aynı zamanda bu yolculukta yaşanan sorunlara birlikte çözüm önerileri geliştireceğimiz Zirve ve Çalıştay programımız 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşiyor. 

İlk oturum 14 Ekim Perşembe günü 10:30'da

biyotek_girisimcilik_calistayi_egitimbileti_kapak.png

Program

Başkent Üniversitesi BiyoTek Teknoloji Geliştirme Merkezi tarafından KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Girişimcilik Zirvesi ve Çalıştayı, girişimcilere farklı bakış açıları sunmak ve yaşanan problemlere çözüm önerileri sunmak amacıyla 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleşiyor.

Programın birinci gününde fikir aşamasından yatırım alma hatta halka arz olma süreçlerine kadar farklı deneyimleri farklı konuşmacılardan dinleyeceğiz. 

İkinci gün ise fikir, ticarileşme ve büyüme aşamasındaki teknoloji girişimcilerinin yaşadıkları sorunları birlikte konuşup, çözüm önerilerimizi tartışacağız.

14 Ekim Perşembe

10:30 - 10:40 - Açılış

10:40 - 11:20 - Sat Kendini

Yıllardır kurumlara markalaşma alanında danışmanlık yapan, aynı zamanda girişimcilerle çalışan Özel Oytun Türkoğlundan girişimcilere, hem kendilerini hem de fikirlerini doğru anlatabilmeleri ile ilgili ipuçları.

11:20 - 12:00 - Girişimciler İçin Devlet Destekleri

RST Teknoloji A.Ş.'de Proje Yöneticisi olarak görev alan Ceren Çakıcı'dan girişimcilerin ve işletmelerin yararlanabilecekleri Devlet Destekleri ile bu desteklere başvururken dikkat edilmesi gereken noktalar.

12:00 - 12:40 - Ar-Ge Yapmak Çok mu Zor?

Sıfırdan kurduğu şirketinde geliştirdiği teknolojiler ve robotik rehabilitasyon sistemlerini dünyaya satan Girişimci Murat Topcu ve Bama Teknoloji'nin Ar-Ge süreçleri.

12:40 - 13:30 - Öğle Arası

13:30 - 14:10 - Girişimcinin Psikolojisi ve Girişimci Nesiller Yetiştirmek

Kendi girişimi  Mak Psikoloji'yi hayata geçiren ve mesleğinde çocuklarla çalışan Psk. Çiğdem Doğan Bilgin'den hem girişimcinin kendisine hem de gelecek nesillere tavsiyeler.

14:10 - 14:50 - Kurumsal Hayattan Girişimciliğe Bir Marka Yaratma Hikâyesi

Kurumsal hayattan ayrılma kararı verme ve markalaşma hikâyesi ile Beril Bayülker Anaç ve İmza: Bir Tost

14:50 - 15:30 - Globale Açılan Girişimci Vizyonu

1976 yılında Ankara Telefon Başmüdürlüğünde Teknisyen olarak çalışmaya başlayan, ardından on beş iş arkadaşı ile kurduğu şirketi ile girişimcilik hayatına atılan Ahmet Kurt ve 5G pazarında global bir oyuncu olan GTENT.

15:30 – 16:10 – Yatırım Alma ve Fon Bulma Süreçleri

Girişimcilerin yatırım alma ve fon bulma süreçleri ve ülkemizin faaliyete geçen SPK lisanlı ilk kitle fonlama platformu fonbulucu.com 'un kurucusu Hakan Yıldız.

15 Ekim Cuma

10:30 - 10:40 - Açılış

10:40 - 12:00 - Paralel Çalıştay Oturumları

- Fikir Aşamasındaki Teknoloji Odaklı Girişimcilerin Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri

Moderatör:  Dr. Elif Kalaycı

- Ticarileşme Aşamasındaki Teknoloji Odaklı Girişimcilerin Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri

Moderatör: Emre Akgümüş

- Büyüme Aşamasındaki Teknoloji Odaklı Girişimcilerin Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri

Moderatör: Dr. Ayşe Kuyrukçu

bottom of page